Firestarter / vybavení

Firestarter / vybavení

Technika a technologie

Představte si lopatu, třeba na sníh. Dostanete nápad a úkol – buď máte kvalitní nástroj a práce jde od ruky nebo to samé můžete dělat třeba polévkovou lžičkou. Nadřete se, budete nadávat, bude to trvat… znáte to? Je rozdíl pracovat na pomalém nebo rychlém počítači, používat levnou zrcadlovku nebo profesionální filmovou kameru, používat kvalitní nebo nekvalitní objektiv nebo dokonce legální nebo nelegální pluginy a software pro práci. Firestarter vždy volí cestu profesionální, nákladnou, ale jedinou možnou a správnou. S takovým vybavením vás práce baví, výsledky těší, vše funguje jak má – a pokud ne je tu zaplacený servis a podpora. Do firmy byly investovány miliony korun, protože na kvalitě záleží.

Na počátku bylo slovo

I ve Firestarter bylo na počátku celé firmy slovo. Lépe řečeno nahrávací studio Sunteem records. Od roku 2002 prošlo rozsáhlými procesy od vybavení, přes rozšíření nabídky služeb. Dnes je tedy studio připraveno pro záznam, mix, mastering i produkci.

I řekl Bůh: Budiž světlo! A bylo světlo.

A Bůh viděl, že světlo bylo dobré… a my vidíme, že dobré světlo je alfa a omega pro natáčení i focení. Bez kvalitního světla nebude dobře vypadat ani tma, fakt. K práci máme mnoho LED panelů s CRI 95 různé velikosti, výkonu, tvarů. Světla můžeme na place řídit i bezdrátově skrze WIFI, což usnadňuje i zrychluje produktivitu práce. Máme i různá efektová světla a přirozeně i velké množství fotografických světel, odrazných desek, difuzorů apod.

Kamera, klapka, akce!

Filmová kvalita začíná ve formátu 4K a my umíme i víc, tak jen v rychlosti:

Blackmagic Design Mini Pro Ursa 4,6K
Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K
Blackmagic Design Production Camera 4K
Panasonic HC-X1 4K
Akční GoPro kamery s příslušenstvím

Snad to není hřích!

Pro práci používáme pouze osvědčenou platformu počítačů Apple Pro, iMac, Macbook Pro, iPad Pro atd. Na výkonu a počtu procesorů nebo RAM se zde nikdy nešetřilo. Pro práci a zálohy používáme 4x 12TB v externích fyzických datových úložištích připojených skrze Thunderbolt. K tomu ještě cloudové řešení pro rychlé sdílení dat s klienty.

Dlouhý, široký a macrozraký

Objektivy portrétové, macro, širokoúhlé, dlouhé skla… nikdy jich nebudete mít dost a proto i my máme vlastní arzenál skel dle použití. Vždy čisté a ostré jako oko sokola. A protože pokrok nezastavíš, umíme objektivy ovládat i dálkově – ostření i zoom je tak pod kontrolou ve studiu i v pohybu.

Color grading

Americká road movie? Severská detektivka? Dynamický dokument z přírody? Firemní film, hudební videoklip nebo produktový spot – každý obrazový výstup potřebuje pro svou atmosféru identický barevný profil a korekce. V naší řeči filmařů se tomu říká color grading. Pro barevné korekce máme spoustu spolehlivých pluginů i LUTs, které dají dílu výsledný look.

Majkrofoun ček - uan - tů, uan - tů

K práci používáme desítky mikrofonů, protože každý je dobrý a správný na jinou práci. To nejlepší co můeme nabídnout je originál Neumann U87 – k tomu už netřeba více slov. A pak jsou tu klopové mikrofony RØDE – RODELink Filmmaker Kit, designové PinMic, bezdrátové Wireless Go, náhlavové HS2, Lavalier, reportážní speciál Reporter, studiový NT1-A nebo nástrojové NT5. Lahůdkou je filmová klasika NTG3. A pak tu máme mikrofony pro rádio a podcast – PodMic, Procaster. Pokud jste stará škola, dáme vám do ruky Shure SM58. A to vše máme po dvou kusech. Jak říkáme my češi – sichr je sichr.

Záleží vám na vašem pozadí?

Ale ne… plastickou chirurgii neprovozujeme, to vás pošleme k naší klientce do Derma Body Clinic. My umíme vytvořit pozadí jaké si budeme přát díky technologii klíčování tzv. green screen. V našem atelieru můžete být během vteřiny v lese, u moře nebo ovládat vesmírnou loď s vetřelcem za zády. A tuto technologii umíme přivézt i k vám do firmy pro natáčení například tzv. talking heads, tedy když je třeba natočit detailněji osobu a mít fokus na to co říká.

Cesta za světlem
Denta Sun